Velenje, 26. 04. 2014 20.38 |

Nogometaši ljubljanske Olimpije so si še enkrat več v letošnji sezoni privoščili spodrsljaj. Tokrat v Novem mestu, kjer jih je z 1:0 ugnala Krka. Derbi kroga je pripadel Mariborčanom, ki so zmagali v Kopru (1:0).

Zmaji so se iz Novega mesta vrnili praznih rok.
Zmaji so se iz Novega mesta vrnili praznih rok. FOTO: Damjan Žibert

Nogometaši ljubljanske Olimpije so se na gostovanje v Novo mesto odpravili po tri točke, a Krka je imela svoje načrte. Potem, ko je bil izključen Matic Fink, je bila realizacija le tega, še veliko bliže. Odločitev je padla na začetku drugega dela dvoboja, ko je vratarja Aleksandra Šeligo ugnal Zoran Zeljković in četi Adnana Zildžovića zagotovil tri točke. Olimpija tako ostaja pri 36 točkah, to pa je še ena tistih tekem, ki bi jo morali zeleno – beli dobiti. .

Marcos Tavares
Marcos Tavares FOTO: Damjan Žibert
Tavares odločil derbi na Bonifiki
Nogometaši NK Maribora so po spodrsljaju pred domačimi gledalci – sredi tedna jih je z 2:0 v Ljudskem vrtu premagal velenjski Rudar - , skeptikom odgovorili z zmago na vročem gostovanju v Kopru. Dvoboj z najresnejšimi kandidati za končno 2. mesto v državnem prvenstu je odločil Marcos Tavares. Brazilec v zasedbi vijoličastih je edini gol na dvoboju dosegel v 44. minuti.

Sosedski derbi Velenjčanom
Nogometaši velenjskega Rudarja so na stadionu ob Jezeru gostili Celjane in nadaljevali z nizanjem izjemno dobrih predstav v spomladanskem delu prvenstva. Čeprav sta manjkala prvi vratar Matjaž Rozman in izvrstni Mate Eterović, je Jernej Javornik našel recept za zmago. Dvoboj je v 18. minuti odločil nekdanji član grofov Ivan Firer. Velenjčani so tako dobili še četrti medsebojni obračun s sosedi iz Celja.

Jernej Javornik
Jernej Javornik FOTO: Damjan Žibert

Zavrč napolnil mrežo Triglava
Zavrčani so na zadnji medsebojni tekmi s Triglavom marca v Kranju izgubili z 1:3. A jeseni so proti njim dosegli dve zmagi, zadnjo medsebojno tekmo pa so danes prav tako zanesljivo odločili v svoj prid (5:1). Trikrat se je med strelce vpisal Matija Smrekar, ki je tako Zavrč približal četrtouvrščeni Gorici na zgolj dve točki. Triglav je po tem porazu vsaj začasno spet zdrsnil na rep razpredelnice.

Kranjčani so sklonjenih glav zapustili Zavrč.
Kranjčani so sklonjenih glav zapustili Zavrč. FOTO: Damjan Žibert

Finocchio rešil Goričane pred porazom
Nogometaši Domžal so ob Kamniški Bistrici gostili Gorico in dvoboj začeli silovito. To se jim je obrestovalo po vsega 21minutah igre, ko je Alexa Cordaza matiral Sasha Aneff. Izbrancem Luke Elsnerja se je po vodilnem golu dolgo nasmihala celo zmaga, a v 65. minuti je domače navijače razžalostil Francesco Finocchio, ki je iz obrata, z roba kazenskega prostora, lepo ustrelil in premagal Nejca Vidmarja.