Kolesarstvo

Roglič je na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja skupno 11.

Rim, 07. 03. 2023 18.49 |

Nizozemec Fabio Jakobsen je zmagovalec druge etape na kolesarski dirki od Tirenskega do Jadranskega morja. 26-letni tekmovalec moštva Soudal-Quick Step je imel največ moči v ciljnem sprintu glavnine na današnji 209 kilometrov dolgi ravninski etapi med krajema Camaiore in Follonica.

Italijan Filippo Ganna (Ineos Grandiers) je zadržal vodstvo v skupni razvrstitvi.

Jakobsen je dosegel 40. zmago v karieri, pred tem je nazadnje slavil pred 43 dnevi na drugi etapi dirke San Juan v Argentini. Drugo mesto je na današnji etapi osvojil Belgijec Jasper Philipsen, tretje pa Kolumbijec Fernando Gaviria.

V skupni razvrstitvi ni prišlo do nobenih sprememb. Zmagovalec ponedeljkovega uvodnega in 11,5 kilometra dolgega kronometra Ganna ima še naprej 28 sekund prednosti pred tekmeci, njegov najbližji zasledovalec pa je Nemec Lennard Kämna (+0:28).

Primož Roglič
Primož Roglič FOTO: AP

Na dirki nastopata tudi dva slovenska kolesarja. Povratnik na veliko sceno po novembrski operaciji rame Primož Roglič (Jumbo-Visma) je na današnji etapi zasedel 67., Luka Mezgec (Jayco-AlUla) pa 79. mesto. Oba sta v cilj prišla v času zmagovalca.

V skupni razvrstitvi je Roglič (+0:49) na 11., Mezgec (+1:30) pa na 68. mestu.

V sredo bo na sporedu razgibana in 216 kilometrov dolga etapa med krajema Follonica in Foligno.