Kolesarstvo

Teuns slavil na 86. Valonski puščici, Pogačarju na koncu zmanjkalo moči

Liege, 20. 04. 2022 16.22 |

Belgijec Dylan Teuns je zmagovalec 86. kolesarske dirke Valonska puščica. Na razgibani trasi okoli belgijskega mesta Huy je 30-letnik iz Diesta ugnal petkratnega zmagovalca te dirke, Španca Alejandra Valverdeja. Tadej Pogačar je preizkušnjo končal na 12. mestu, potem ko mu je na zadnjem strmem vzponu zmanjkalo moči.

Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) je bil na zadnjem vzponu na Mur de Huy (1,3 km/9,8 %) vseskozi v dobrem položaju, a tokrat ni imel moči, da bi v zaključku sledil hitremu ritmu danes najmočnejših kolesarjev. V cilj je pripeljal kot 12. z zaostankom sedmih sekund. Na dirki je imel 23-letnik s Klanca pri Komendi tudi nekaj težav – okoli 40 km pred ciljem je namreč predrl sprednjo zračnico.

Dylan Teuns je za 13. zmago v karieri in prvo po lanski dirki po Franciji (8. etapa) zadnjih nekaj sto metrov narekoval zelo hiter ritem, za seboj pa je v samem zaključku zadržal 41-letnega Alejandra Valverdeja. Španec je v cilj pripeljal tik pred Rusom Aleksandrom Vlasovom (Bora-Hansgrohe). Lanski zmagovalec, Francoz Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl), je bil četrti.

Teden ardenskih klasik se bo končal v nedeljo, ko bo na vrsti dirka Liege–Bastogne–Liege. Na njej bo zmago branil prav Pogačar.