Dončić in druščina na spektakularen način prekinili negativen niz

Dallas, 30. 11. 2022 06.15 |

M.J., STA
9

Luka Dončić je s trojnim dvojčkom zagotovil veliko zmago Dallasa nad ekipo Golden State Warriors. Teksašani so v domačem American Airlines Centru premagali aktualne prvake košarkarske lige NBA s 116:113 in s tem končali niz štirih zaporednih porazov. Ljubljančan je dosegel nov trojni dvojček. Bojevnikom je nasul kar 41 točk ter dodal dvanajst skokov in prav toliko asistenc, ob tem je ukradel štiri žoge in eno več izgubil. To je bil zanj peti trojni dvojček v sezoni, s katerim je vodilni v ligi. Še naprej je tudi prvi strelec sezone.

Stephen Curry je bil z 32 točkami prvi strelec Golden Stata, zadel je tudi trojko prek Maxija Kleberja za vodstvo njegove ekipe s 110:108, a je Dallas odgovoril s petimi zaporednimi točkami in nato vodil do konca tekme. Prve točke v tem nizu je po zadnji podaji Luke Dončića minuto in 49 sekund pred koncem dosegel Tim Hardaway ml., ki je bil z 22 točkami drugi strelec zmagovalcev. Zadnji koš iz igre je v začetku zadnje minute uspel Dončiću, ko je povišal na 115:112. Šest sekund pozneje je Curry zadel prosti met. Končni izid je 4,4 sekunde pred koncem postavil Dorian Finney-Smith, ko je v točko pretvoril prvega od dveh prostih metov, šest desetink pred zaključkom pa je Dončić ujel še zadnjo žogo v obrambi in končal vse dvome o zmagovalcu dvoboja, v katerem mu je uspel 51. trojni dvojček v karieri.

Dallas vs Golden State
Dallas vs Golden State FOTO: Sofascore.com

Mavericksi so pred tekmo podpisali tudi pogodbo s štirikratnim udeležencem tekme zvezd All-Star, Kembo Walkerjem. V ekipi upajo, da se jim bo 32-letnik, ki ga sicer v karieri spremljajo težave s poškodbami kolena, pridružil že nocoj na treningu. Ni pa še jasno, kdaj bo lahko prvič zaigral. Organizator igre je bil brez pogodbe, odkar so se mu sredi oktobra zahvalili pri Detroit Pistonsih.

Julius Randle in Goran Dragić
Julius Randle in Goran Dragić FOTO: AP

V preostalih dveh tekmah večera NBA so New York Knicks v Detroitu kar s 140:110 nadigrali Pistons, pred tem so na petih medsebojnih tekmah le enkrat slavili. Julius Randle je svoj osemindvajseti rojstni dan tako proslavil z zmago in osebnim rekordom sezone, 36 točkami za Knicks, dodal je še sedem skokov ter po pet podaj in ukradenih žog.

Tudi v Portlandu so izgubili gostitelji, Trail Blazers so klonili proti Los Angeles Clippers s 118:112. Ključni mož za zmago Clippers je bil Norman Powell, ki je 22 od svojih 32 točk zabeležil v zadnji četrtini.

Dallas - Golden State 116:113 (36:24, 19:30, 37:33, 24:26)
Luka Dončić 41 (14:26 iz igre, 4:8 za tri, prosti meti 9:15, dvanajst skokov in dvanajst podaj, štiri ukradene žoge in pet izgubljenih v 39 minutah)
Detroit Pistons - New York Knicks         110:140
Portland Trail Blazers - LA Clippers      112:118