Dallas se je z nasprotnikom v drugem polčasu dobesedno poigraval

New York, 03. 12. 2022 21.10 |

Luka Dončić je v soboto gostoval v New Yorku, v kultnem Madison Square Gardnu, kjer se je Dallas Mavericks pomeril s tamkajšnjo ekipo New York Knicks. Čeprav je na začetku dišalo po še eni bledi predstavi Teksašanov, pa so v drugem polčasu pokazali povsem drug obraz. Razpad sistema pri nasprotnikih je le še povečal prednost, ki se je ob koncu izpisala na ekranu. Rezultat je kazal 100:121, Luka Dončić je poleg 30 točk zbral še osem skokov in sedem podaj.

Luka Dončić je na zadnji tekmi kljub 35 točkam doživel nov poraz.
Luka Dončić je na zadnji tekmi kljub 35 točkam doživel nov poraz. FOTO: AP

Prva postava ekipe iz Teksasa ni presenečala, na parketu so začeli Luka Dončić, Spencer Dinwiddie, Dwight Powell, Tim Hardaway Jr. in Dorian Finney-Smith. Tekmo so bolje začeli domači košarkarji, ki so povedli z rezultatom 14:5. Dinwiddie je v nadaljevanju s trojko zmanjšal zaostanek (14:8), Dončić pa je s trojko rezultat izenačil na 16. Pet zaporednih točk Slovenca je tako popravilo vtis z začetka tekme. Tudi v nadaljevanju so na parketu prednjačili domači igralci, dobro minuto pred koncem prve četrtine je bil rezultat 28:18. Prvo četrtino je slavnostno zaključil Slovenec, ki je skoraj s polovice igrišča zadel met za tri točke, toda na koncu se je izkazalo, da je bil met opravljen po zvoku sirene.

Rezultat je tako ostal 32:20 v korist Knicksov. Dallas je do takrat od 28 metov na koš kar 20 le-teh opravil na črti za tri točke, toda po štirih minutah v drugi četrtini so bili pri le 28 točkah (38:28). Bullock je s trojko v nadaljevanju rezultat priključil (38:31). Na polovici druge četrtine so Mavsi zaostajali za šest (40:34), Dinwiddie je bil pri 11 točkah. Tri minute pred koncem druge četrtine je Hardaway Jr. pod osebno napako zadel za tri točke in izenačil rezultat na 43. točki. Tudi ob koncu prvega polčasa so bili domači v prednosti, rezultat je bil 59:52. Dinwiddie je do takrat zbral 12 točk, Dončić in Hardaway Jr. 11. Pri gostih je blestel Julius Randle, štel jih je že 21.

Ko je v tretji četrtini ura kazala sedem minut, je bil rezultat izenačen na 68. točki. Sedma trojka Hardawaya Jr. v nadaljevanju je prinesla vodstvo Dallasa (68:71). Tudi po tem je bil na parketu eden izmed ključnih členov, nov zadetek za tri točke je prinesel vodstvo gostov za deset (68:78). Za +19 za Dallas je bil kriv Luka Dončić, ki je dosegel svojo četrto trojko. 17 točk je Luka dosegel v tretji četrtini, skupaj jih je nabral že 30. Pokazalo se je, kako lahko Dallas dobesedno razmontira svojega nasprotnika v tako kratkem času.

Rezultat je ob koncu tretje četrtine kazal 74:93. Zadnjih 12 minut srečanja se je začelo z naletom Teksašanov, saj so v tretji četrtini tekmecem nasuli kar 41 točk. Bullock je z novo trojko prednost povečal na 80:104. Dallas si je vzel že 50 metov za tri točke, kar se je predvsem v zadnjih minutah tudi obrestovalo. Razpad sistema tako v obrambi kot v napadu pri kratkohlačnikih je dovolil, da se je Dallas z nasprotnikom dobesedno poigraval (83:113). Luka Dončić pa je v nadaljevanju prišel do zasluženega počitka. Dallas se do konca ni pustil motiti, 11. zmago v tej sezoni so zabeležili z rezultatom 100:121.

Statistika Luke Dončića na današnji tekmi.
Statistika Luke Dončića na današnji tekmi. FOTO: Sofascore.com

Dallas v nadaljevanju čaka precej zahteven urnik. Najprej se bodo s torka na sredo po slovenskem času doma pomerili proti vodilnemu moštvu zahoda Phoenix Suns, nato pa v gosteh z Denver Nuggets našega Vlatka Čančarja ter Milwaukee Bucks.