Hopsi in Helios zadnja polfinalna potnika

Polzela, 08. 05. 2014 19.12 |

Košarkarji Hopsov Polzele in Heliosa so zmagali na tretji tekmi četrtfinala lige Telemach in in se s skupnim izidom 2:1 v zmagah uvrstili v polfinale. Hopsi so premagali Zlatorog z 61:55, Helios pa je bil boljši od Rogaške z 82:75.

Košarkarji Zlatoroga so imeli na gostovanju na Polzeli vsaj prvi polčas pobudo na igrišču, a gostitelji niso vrgli puške v koruzo. Do polčasa so zaostanek zlagoma nadoknadili in tekmo prevesili v zelo razburljivo zadnjo četrtino. Tam so dolgo narekovali ritem, a v zadnjih minutah so se znova v igro vrnili tudi varovanci Predraga Milovića, zmagovalec pa je bil odločen šele v zadnji minuti. Domači navijači so trepetali vse do konca, saj so se Jagodniku zatresle roke, ko je poldrugo minuto pred koncem zgrešil za tri točke. Na drugi strani je bil minuto pred koncem za tri uspešen Goran Jurak, ki je zaostanek gostov znižal na 56:53. Laščani so bili v naletu, ko je Milan Milošević s polaganjem za 56:55 zadel 40 sekund pred koncem. A tekmo je odločil najbolj izkušeni košarkar Hopsov in tudi slovenske lige Goran Jagodnik, ki je dvajset sekund pred koncem najprej le zadel za tri točke in s svojo 13. točko na tekmi najprej postavil izid 59:55 ter bil nato uspešen še iz prostih metov za končnih 61:55. Hopsi iz Polzele se bodo zdaj v polfinalu pomerili s Krko, prva tekma bo na sporedu v torek, 13. maja.

Košarkarji Krke se bodo v polfinalu pomerili s Hopsi Polzela.
Košarkarji Krke se bodo v polfinalu pomerili s Hopsi Polzela. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Heliosa so zadnji polfinalisti lige Telemach. V odločilni tretji tekmi četrtfinala so pred domačimi gledalci nadigrali Rogaško z 82:75 in se s skupnim izidom 2:1 v zmagah uvrstili med štiri najboljše ekipe v državi. Polfinala sta na sporedu v torek, 13. aprila. Ob 17.30 se bosta pomerila Krka in Hopsi Polzela, ob 20. uri pa Uniona Olimpija ter Helios. Tretjo tekmo so Domžalčani dobili povsem zasluženo. Vseh štirideset minut so bili boljši tekmec na parketu Komunalnega centra, vprašanje zmagovalca pa so v večji meri odločili že v prvih dvajsetih minutah. Z agresivno obrambo in raznovrstno igro v napadu so razorožili goste iz Rogaške Slatine, ki so v Domžale pripotovali z vsega desetimi igralci, in si ob glavnem odmoru priigrali devetnajst točk prednosti. V nadaljevanju so prednost rutinirano zadržali; Rogaška je v 36. minuti prišla na 72:63, vendar je Helios zlahka odbil napad in zanesljivo prišel do zmage. Pri Heliosu je imelo pet igralcev dvomestno število točk - Matic Rebec 18 točk, 5 podaj, 10 prejetih osebnih napak, Gregor Hrovat 17 točk, pri Rogaški pa je največ točk dosegel Sandi Čebular (16).