Zajetna minutaža in dobra predstava Čančarja

Phoenix, 01. 12. 2022 07.28 |

STA, M.J.
6

Moštvo Chicago Bulls, za katerega igra slovenski as Goran Dragić, je na gostovanju pri Phoneix Sunsih v severnoameriški ligi NBA izgubilo s 113:132. Bikom je 51 točk v vsega treh četrtinah nasul Devin Booker. Pri Denver Nuggetsih pa se je ob zmagi s 120:100 proti Houston Rocketsom s 13 točkami izkazal Vlatko Čančar.

Primorec Vlatko Čančar je dvoboj začel na klopi, nato pa v 21 minutah in 15 sekundah zadel pet od šestih metov iz igre, od tega tri trojke iz štirih poskusov. V statistiko je vpisal še pet skokov in le eno izgubljeno žogo. V enem od protinapadov je tudi atraktivno zabil tako rekoč s črte prostih metov. S 26 točkami je bil najboljši strelec Denverja Jamal Murray, Nikola Jokić je dodal 17 točk ob 12 podajah ter devetih skokih. Pri Houstonu (5 – 16), ki je bil nemočen predvsem v prvi četrtini (24:44), je največ točk dosegel Kevin Porter ml., in sicer 23. Zlata zrna so po četrti zaporedni zmagi ostala na drugem mestu zahodne konference z razmerjem 14 – 7, na vrhu pa je Phoenix s 15 – 6.

Vlatko Čančar
Vlatko Čančar FOTO: AP

Sonca so v domači dvorani gladko odpravila Chicago Gorana Dragića in vpisala šesto zmago v nizu. Ključ do te je bil predvsem Devin Booker, ki je za 51 točk potreboval vsega 31 metov, s čimer je postal košarkar s četrtim najnižjim številom metov na tekmi rednega dela in najmanj 50 točkami. Najhitreje je to uspelo Jamalu Murrayju lani proti Clevelandu (25 metov). Devin Booker je zadel 20 od 25 metov iz igre ter pet od šestih prostih metov. Vse to pa mu je uspelo po treh četrtinah. V zadnji namreč ni stopil na parket. Ob Bookerju se je izkazal tudi Deandre Ayton, ki je dosegel 30 točk in 14 skokov.

Pri Chicagu (9 – 12) je bil razpoložen DeMar DeRozan z 29 točkami (11/17 iz igre), a s soigralci ni uspel ustaviti sijajne naveze Booker-Ayton. Goran Dragić je v 13:37 minute na parketu dosegel 5 točk in vpisal še podajo. Zadel je dva od petih metov iz igre, zgrešil je vse tri poskuse za tri. "Za to sem pravzaprav plačan," je že pred dvobojem v eni od izjav na spletni strani NBA dejal Booker. Ta je na zadnji tekmi proti Sacramentu dosegel 44 točk. "Ko sem se zbudil, sem vedel. Hkrati pa še vedno vržem nekaj metov, ki bi jih moral zadeti. Vedno se bom tako počutil po tekmi. Sem pa danes vedel, da lahko kljub podvajanju pridem do svojih metov," je po tekmi razlagal 26-letnik.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Le dve točki manj od Bookerja je ob peti zaporedni zmagi Boston Celticsov dosegel Jayson Tatum. Kelti so s 134:121 premagali moštvo Miami Heat in zanesljivo ostajajo na vrhu vzhodne konference z 18 zmagami in štirimi porazi. Sledijo jim Milwaukee Bucks (15 – 5), ki so ponoči s 109:103 premagali New York Knickse. S 37 točkami, 13 skoki in sedmimi podajami je bil najbolj učinkovit Giannis Antetokounmpo.

Med zanimivejšimi dvoboji so na zahodu Los Angeles Lakersi (8 –12) z LeBronom Jamesom (31 točk) in Anthonyjem Davisom (27) premagali Portland Trail Blazerse (11 – 11) s 128:109. New Orleans Pelicansi (13 – 8) pa na tretjem mestu zahoda vztrajajo po zmagi s 126:108 proti Toronto Raptorsom. Zion Williamson je ob 33 točkah zbral še deset skokov.

Cleveland je s 113:85 premagal Philadelphio, Atlanta je bila s 125:108 boljša od Orlanda, Brooklyn je po zaslugi 39 točk Kevina Duranta ugnal Washington, Utah pa je bil boljši od Los Angeles Clippersov s 125:112.

V noči na petek bo v NBA na sporedu le ena tekma, slovenski zvezdnik Luka Dončić se bo z Dallas Mavericksi v gosteh pomeril z Detroit Pistonsi.

Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers     113:85

Orlando Magic – Atlanta Hawks                108:125

Boston Celtics – Miami Heat                  134:121

Brooklyn Nets – Washington Wizards           113:107

New York Knicks – Milwaukee Bucks            103:109

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies   109:101

New Orleans Pelicans – Toronto Raptors       126:108

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs    119:111