Zmaji so se v šampionskem slogu odzvali na evropsko krizo

Ljubljana, 26. 11. 2022 22.11 |

STA, J.B.
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so se na najboljši možen način odzvali po petem zaporednem evropskem porazu, v Tivoliju so s 97:79 ugnali Zadar. To je bila peta zmaga zmajev v regionalni ligi Aba. Najboljši strelec tekme je bil z 22 točkami Yogi Ferrell.

Yogi Ferrell se je izkazal z 22 točkami.
Yogi Ferrell se je izkazal z 22 točkami. FOTO: KK Cedevita Olimpija

Poleg zmage je za Ljubljančane razveseljivo, da se je ekipi na parketu pridružil 21-letni hrvaški reprezentant Karlo Matković, ki je bil vse od prihoda v Ljubljano na začetku sezone na seznamu poškodovanih. V 16 minutah je dosegel 12 točk in dokazal, da bo pomemben faktor v nadaljevanju sezone.

Cedevita Olimpija je zasluženo prišla do zmage, saj je bilo veliko bolj motivirana od tekmeca, predvsem pa je imela v prvem polčasu razigranega Yogija Ferrela, v nadaljevanju pa se mu je priključila še večina ostalih igralcev. Američan je v prvem delu dosegel 18 točk ob metu 6:7 za dve točki in 2:3 za tri točke, posledično pa je Cedevita Olimpija na odmor odšla s 14 točkami prednosti.

V drugem delu Zadar niti za trenutek ni ogrozil zmage domačih, pri katerih je Amar Alibegović zbral 14 točk, Matković je zadel vseh pet metov iz igre, Marko Jeremić pa je dosegel 11 točk.

Cedevita Olimpija bo v prihodnjem tednu obe tekmi igrala v gosteh; v sredo v evropskem pokalu bo gostovala v Litvi pri Panevežysu, v soboto pa v Zagrebu pri Ciboni.