Argentinci in Parižani si lahko oddahnejo: Messi ni poškodovan

Pariz, 06. 10. 2022 18.46 |

Navijačem PSG-ja in argentinske reprezentance je zastal dih, ko je Lionel Messi proti Benfici igrišče zapustil v 81. minuti. Številni so se čudili nad potezo trenerja Parižanov Christopha Galtierja, ki je razpoloženega Argentinca z igrišča umaknil pri izidu 1:1, a francoski strokovnjak je kasneje pojasnil, kaj je bil razlog za nepričakovano zamenjavo. Messija je ob napornem ritmu tekem, ki bo vrhunec dosegel s svetovnim prvenstvom v novembru in decembru, želel nekoliko odpočiti.

Vrhunci sredinih tekem tretjega kroga LP

Lionel Messi je v sredo na obračunu tretjega kroga Lige prvakov proti Benfici nadaljeval odlično formo z začetka sezone. Ob remiju (1:1) je dosegel edini zadetek svoje ekipe, za katerega mu je v 22. minuti asistiral Neymar. Slabih deset minut pred koncem pa se je Christophe Galtier odločil, da Messija zamenja s Pablom Sarabio, kar je izzvalo gnev številnih navijačev na družbenih omrežjih, ki niso mogli razumeti, kako lahko pri neodločenem izidu z igrišča potegneš enega najbolj razpoloženih nogometašev na svetu ta hip.

Spet drugi, predvsem navijači argentinske reprezentance, so se verjetno zbali, da se je 35-letnik dober mesec pred začetkom svetovnega prvenstva poškodoval. Galtier jih je kasneje pomiril z besedami, da je z Messijem vse v najlepšem redu, zamenjan pa je bil zaradi natrpanega ritma tekem. 56-letni strokovnjak je dodal še, da bo Messi na voljo že v soboto, ko PSG v francoskem prvenstvu gostuje pri Reimsu.

Svetovno prvenstvo se bo v Katarju začelo 21. novembra, končalo pa 18. decembra. Argentino v skupini C čakajo Savdska Arabija, Mehika in Poljska. Messi je sicer pred časom potrdil, da bo to njegov zadnji mundial.

Messi je v tej sezoni na 13 tekmah v klubski konkurenci sodeloval že pri 16 zadetkih. Za osem je poskrbel sam, še osemkrat pa je asistiral soigralcem. V odlični formi je tudi v dresu Argentine, na zadnjem reprezentančnem zboru je na dveh tekmah dosegel štiri zadetke proti Hondurasu in Jamajki. Še pred tem jih je junija proti Estoniji dosegel kar pet.

Lionel Messi je proti Benfici dosegel sijajen zadetek za 0:1, v 81. minuti pa je bil zamenjan. FOTO: AP