Lewandowski v drugem polčasu poskrbel za preobrat Barcelone

Barcelona , 29. 04. 2024 22.18 | Posodobljeno pred 16 dnevi

Nogometaši Barcelone so v 33. krogu španskega prvenstva po preobratu s 4:2 ugnali Valencio. Netopirji so po 45 minutah vodili z 2:1, a je bil tik pred koncem polčasa izključen vratar Giorgi Mamardashvili. To je v drugem polčasu s hat-trickom izkoristil Robert Lewandowski.

Barcelona 4:2 Valencia
Barcelona 4:2 Valencia FOTO: Sofascore.com

Blaugrana je z zmago znova prehitela Girono, trenutno je druga z dvema točkama prednosti, za vodilnim Realom pa zaostaja že velikih 11. Galaktiki tako za nov naslov potrebujejo le še štiri točke. Že v torek pa bodo morali vse moči uperiti v Ligo prvakov, kjer jih v prvem polfinalu čaka münchenski Bayern (prenos od 20.30 na Kanalu A in VOYO).

Z igralcem več je Barca povsem zagospodarila Na koncu je razmerje v posesti znašalo kar 80:20.

Odločilni gol za zmago Barce nad netopirji je sicer padel v 82. minuti, ko je Robert Lewandowski pri izidu 2:2 izkoristil zmedo v kazenskem prostoru in zadel z glavo. Poljak je globoko v sodniškem dodatku potrdil zmago in svoj hat-trick, ko je mojstrsko izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora.

Nekdanji član Bayerna in Borussie se je s tremi goli znova vmešal v boj za najboljšega strelca sezone. Trenutno je pri 16 zadetkih, kar ga uvršča na četrto mesto. Drugo si z enim več delita Alexander Sorloth in Jude Bellingham, prvi pa je Gironin Artem Dovbyk, ki je že pri številki 19, ob tem pa ima tudi pet asistenc.