Brentford šokiral Manchester City, Arsenal bo med SP prvi

Manchester, 12. 11. 2022 22.51 |

M.D., STA
9

Nogometaši Arsenala bodo vodilno moštvo angleške lige med svetovnim prvenstvom v Katarju. Manchester City je na zadnji tekmi pred svetovnim prvenstvom presenetljivo izgubil proti Brentfordu (1:2) in Arsenalu, ki bo na večerni tekmi igral proti Wolverhamptonu, omogočil, da z zmago prvi del prvenstva zaključi s petimi točkami prednosti. Tottenham je po preobratu premagal Leeds 4:3, Liverpool pa je doma zlahka odpravil Southampton (3:1).

Tekma na stadionu Etihad se za domačine ni začela dobro. Napadalec Brentforda Ivan Toney je med tednom izvedel, da na svetovnem prvenstvu v dresu Anglije ne bo nastopil. Očitno ga je sporočilo angleškega selektorja Garetha Southgata ganilo, saj je v srečanje z aktualnimi angleškimi prvaki vstopil odločen, da bo Southgatu pokazal, kaj zamuja. V 16. minuti je Toney šokiral domače navijače in Londončane povedel v vodstvo.

Ivan Toney
Ivan Toney FOTO: AP

Varovanci Pepa Guardiole so izenačili v prvi minuti podaljška v prvem polčasu. Phil Foden je s čudovitim strelom po zmedi v gostujočem kazenskem prostoru izenačil na 1:1. Drugi polčas so domači začeli odločno, ampak Erling Haaland in druščina poti mimo Davida Raye niso našli. Teden dni po tem, ko je Norvežan v 95. minuti zadel iz enajstmetrovke za zmago proti Fulhamu, je kazen za neučinkovitost proti Brentfordu prišla v osmi minuti podaljška. Znova je na sceno stopil vroči Toney, ki je po odličnem protinapadu zatresel mrežo Edersona. Dve minuti pozneje je Toney imel odlično priložnost za hat trick, ampak ga je Ederson vendarle ustavil.

Tottenham je kljub temu, da je proti Leedsu trikrat zaostajal, na koncu zadnjo tekmo pred svojimi navijači pred svetovnim prvenstvom dobil. Za Leeds so zadeli Crysencio Summerville (10.) in Rodrigo (43., 76.), za Tottenham pa Harry Kane (25.), Ben Davies (51.) in Rodrigo Bentancur (81., 83.).

Liverpool se po slabem začetku sezone počasi vrača v dobro formo, saj so varovanci Jürgena Kloppa zmagali četrtič zapored v vseh tekmovanjih. Klonil je Southampton, zadela pa sta Robert Firmino v šesti minuti in Darwin Nunez v  21. in 42. minuti. Tolažilni zadetek za Southampton je v deveti minuti dosegel Che Adams

Nogometaši Arsenala pa še naprej nadaljujejo odlične predstave. Na gostovanju pri zadnjeuvrščenemu Wolverhamptonu so zmagali z 2:0, kar je bila ob enem porazu in enem remiju že njihova 12. zmaga v ligi, s katero bodo odmor zaradi svetovnega prvenstva pričakali s petimi točkami prednosti pred drugouvrščenim Manchester Cityjem. Londončani so do zmage na večerni tekmi prišli v drugem polčasu. V prvem ni bila posebej nevarna ne ena ne druga ekipa, v nadaljevanju pa so bili gosti precej boljši. Oba gola je dosegel Martin Odegaard, pri prvem je po lepi akciji soigralcev le potisnil žogo v mrežo, pri drugem pa je bil natančen po zmedi v kazenskem prostoru domačih.