Kampl obsedel ob remiju Leipziga z Eintrachtom

Leipzig, 14. 03. 2021 17.20 |

Na derbiju 25. kroga nemške Bundeslige sta se RB Leipzig in Eintracht Frankfurt razšla z neodločenim izidom (0:0). Kevin Kampl pri domači ekipi, ki drži drugo mesto na ligaški lestvici, ni dobil priložnosti za igro. Leipzigov zaostanek za vodilnim Bayernom se je zdaj povečal na štiri točke. Eintracht ostaja četrti s 44 osvojenimi točkami.

Yussuf Poulsen
Yussuf Poulsen FOTO: AP

Domači RB Leipzig je sicer na začetku drugega polčasa povedel z golom Emila Forsberga, toda prednosti četi Juliana Nagelsmanna, ki je v Ligi prvakov izpadla v osmini finala proti Liverpoolu, ni uspelo zadržati do konca tekme. Že v 61. minuti je končni izid postavil 24-letni japonski vezist Daichi Kamada. Kevin Kampl tokrat ni dobil priložnosti za igro, Nagelsmann ga namreč s klopi za rezerviste ni poslal v igro.

Leipzig z remijem proti Eintrachtu, s katerim so domačini prekinili niz šestih zaporednih ligaških zmag, ostaja drugi, toda zaostanek za vodilnim Bayernom se je zdaj povečal na štiri točke (58/54).