Koprčani po težkem boju vendarle ostajajo prvoligaši

Koper, 02. 06. 2021 21.58 |

Nogometaši Kopra so na povratni tekmi kvalifikacij za obstanek oziroma preboj v Prvo ligo Telekom Slovenije izgubili proti Krki z 2:3 (0:2), a si vseeno zagotovili igranje v prvoligaški konkurenci tudi v prihodnji sezoni. Prvo tekmo so Koprčani namreč dobili z 2:0.

Po tem, ko je Koper na prvi tekmi prišel do lepe prednosti, je marsikdo mislil, da bo povratna tekma zgolj formalnost. Toda Dolenjci so se izkazali za precej trši oreh od pričakovanj, tako da so si rumeno-modri šele v zadnjih minutah povratnega obračuna priigrali obstanek v prvi ligi.

Krka, ki je bila del prvoligaške karavane v sezonah 1992/93 in 1993/94 ter nato še med letoma 2013 in 2016, je v želji po hitrem zadetku pokazala nekaj odločnosti, a ne dovolj konkretnosti. Prvo nevarno akcijo so namreč izpeljali Koprčani v 13. minuti, ko je v bližini gola Matej Palčič zgrešil cilj.

V 15. minuti in 16. minuti so vendarle zagrozili tudi Novomeščani, predvsem z močnim nizkim strelom Mihe Vidmarja je imel nekaj dela David Adam v vratih Kopra. Na drugi strani je Nardin Mulahusejnović zadel vratnico po kotu z leve strani, le malce zatem pa so novo priložnost zapravili tudi Dolenjci, ko se je žoga skotalila malce mimo vrat.

Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična. FOTO: Uefa

Je pa Krka prišla znova v igro v 27. minuti, ko je po kotu z leve strani s strelom z glavo zadel Marko Dušak. Koprčani pa so bili spet nevarni v 43. minuti, na mestu pa je bil Krkin vratar. V 44. minuti pa so Novomeščani izničili prednost Kopra s prve tekme, po kotu z desne strani je od blizu z volejem spet zadel Dušak. V drugem polčasu je prvi nase opozoril Luka Vešner Tičić, ki je v 53. minuti zgrešil cilj s strelom malce z leve strani, v 61. minuti pa je na drugi strani s 17 metrov prav tako zgrešil Mihail Caimacov.

V 61. minuti pa so se znova veselili Novomeščani, po podaji z leve strani je žoga nekako prišla do osamljenega Kaheema Parrisa, ki je žogo poslal v mrežo za 3:0. V 74. minuti so Koprčani zmanjšali zaostanek. Caimacov je padel v kazenskem prostoru, nato pa je sledila najstrožja kazen. Mulahusejnovićev strel z bele pike je Krkin vratar obranil, odbito žogo pa je nato v mrežo pospravil Victor Juffo.

Toda Koper je za obstanek v ligi potreboval še en zadetek, zaradi česar je prevzel pobudo, dosegel pa ga je v 84. minuti, potem ko je po kotu z desne strani z glavo zadel Ivan Borna Jelić Balta. Že v sodniškem dodatku je Adam obranil strel Matica Marciusa in tako ohranil Koprčane v prvi ligi.

Koper* – Krka 2:3 (0:2) /2:0/
Juffo 74., Jelić Balta 84.; Dušak 27., 44., Parris 62.