Šeško z novim golom tlakoval pot k zmagi Leipziga

Leipzig, 20. 04. 2024 17.28 | Posodobljeno pred 12 dnevi

M.J., STA
3

Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško je vnovič meril v polno. Slovenec je v 30. krogu nemške Bundeslige poskrbel za vodstvo Leipziga na gostovanju pri Heidenheimu. To je bil zanj deseti ligaški zadetek, skupno pa jih je v vseh tekmovanjih doslej v sezoni zabil 14. Nepopustljivi gostitelji so v nadaljevanju sicer izenačili, a so imeli zadnjo besedo rdeči biki. Gol za zmago je v sodnikovem podaljšku dosegel Belgijec Lois Openda (1:2).

Leipzig in Dortmund se borita za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov. Pred tem krogom sta bila oba pri 56 točkah, zdaj je Leipzig pobegnil za tri točke. Dortmundčani bodo v nedeljo gostili sveže prvake iz Leverkusna, ki so že prejšnji teden potrdili svoj prvi naslov v nemškem nogometu.

V Heidenheimu je gostujoča zasedba prevladovala, a pot do zmage ni bila lahka. Začrtal jo je Benjamin Šeško; v 42. minuti je po podaji Davida Rauma natančno meril v daljši kot gola domačega vratarja za vodstvo z 1:0. A domači so v nadaljevanju izenačili, zadel je Nikola Dovedan v 69. minuti, nato pa je pomembne točke gostom zagotovil Lois Openda v 85. minuti. Šeško, iz igre je odšel v 79. minuti, je danes dosegel jubilejni deseti gol v sezoni, sedmega v spomladanskem delu sezone. Drugi Slovenec pri Leipzigu Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro.

Šeško vs Heidenheim
Šeško vs Heidenheim FOTO: Sofascore.com

V preostalih tekmah je Hoffenheim dobil pomembne točke v boju za mesta v Evropi, ko je s 4:3 premagal Borussio Mönchengladbach. Junak je bil Anton Stach z golom v sodnikovem dodatku, pred tem je za goste Robin Hack dosegel "hat trick", svoj zadnji gol je dosegel v 89. minuti.

Obračun ekip z dna lestvice je dobil skorajda že odpisani Darmstadt, ki je Köln premagal z 2:0, a ga do rešilnega 16. mesta štiri kroge pred koncem loči še devet točk. Wolfsburg je Bochum premagal z 1:0.

Heidenheim vs Leipzig
Heidenheim vs Leipzig FOTO: Sofascore.com

Bayern, ki se je prejšnji teden po 11 sezonah poslovil od naslova prvaka, je brez težav zmagal v Berlinu. Harry Kane je dosegel že 33. gol v sezoni, dva pa je dodal veteran Thomas Müller, ki je danes 470. nastopil na tekmah Bundeslige in 400. v prvi postavi. Zdaj je pri 149 golih, zanimivo pa je, da je prvič v karieri zadel v 30. krogu Bundeslige, doslej mu je v igralski statistiki v zbirki od 1 do 34 manjkal samo še ta.