Liverpool in Chelsea do zanesljive zmage, Spursi vse bolj oddaljeni od LP

Liverpool, 05. 05. 2024 19.46 | Posodobljeno pred 12 dnevi

S.V., STA
0

Na derbiju 36. kroga Premier lige sta se pomerila Liverpool in Tottenham, do prepričljoive zmage pa so na Anfieldu prišli domači nogometaši (4:2). Visoko so v londonskem obračunu slavili igralci Chelseaja, ki so povsem povozili West Ham (5:0).

Liverpool
Liverpool FOTO: AP

Redsi so v prvi uri igre povsem nadigrali goste iz Londona in ob tem povedli s kar 4:0, njihovo vodstvo pa bi lahko bilo glede na priložnosti še precej višje.

Mrežo gostov je načel Mohamed Salah, ki je izkoristil lepo podajo Codyja Gakpa. Tik pred odhodom na odmor je premoč domačih kronal Andrew Robertson, v 50. minuti pa je v polno zadel še Nizozemec Gakpo.

Toda po imenitnem zadetku Harveyja Elliotta, ki je s strelom z razdalje žogo poslal pod stičišče vratnice in prečke, ter po nekaterih menjavah v enajsterici so domači popustili in tekmecem dopustili, da so se približali.

Richarlison
Richarlison FOTO: AP

Londončani so dvakrat zadeli v polno, poleg tega pa so imeli dve priložnosti, da bi prišli še bližje, a so ju zapravili. Med strelce sta se vpisala Richarlison in Heung-min Son, ki je zadel še na peti zaporedni premierligaški tekmi proti Liverpoolu.

Četa Jurgena Kloppa je tako dva kroga pred koncem sezone ohranila matematične možnosti, da osvoji naslov prvaka. A glede na to, kako v zadnjem času igrata Arsenal in Manchester City, ki imata pet oziroma štiri točke prednosti, City tudi tekmo manj, v takšen razplet redko kdo vrjame.

Statistika Liverpool - Tottenham
Statistika Liverpool - Tottenham FOTO: Sofascore.com

Chelsea dobil dva zaporedna londonska obračuna

V Londonu je Chelsea povsem povozil West Ham. Domači nogometaši so kar s 5:0 dobili londonski obračun.

V 13. minuti je prvi zatresel mrežo v letošnji sezoni izjemni Cole Palmer, njegovo delo pa je nato nadaljeval Conor Gallagher

Chelsea
Chelsea FOTO: AP

Gostujoči obrambi je precej preglavic povzročal razpoloženi Noni Madueke, ki je bil za svojo dobro predstavo nagrajen z zadetkom v 36. minuti.

V drugem delu igre je dva gola dosegel Nicolas Jackson, ki je poskrbel za petardo v mreži West Hama.