Mariborčani z zmago nad Krškim povečali prednost pred Olimpijo

Krško/Domžale/Velenje, 10. 04. 2019 20.28 |

Nogometaši Maribora so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije prišli do gostujoče zmage nad zadnjeuvrščenim Krškim. Zmagoviti zadetek na stadionu Matije Gubca je dosegel Blaž Vrhovec v 15. minuti. Na preostalih dveh tekmah sta do prepričljivih zmag prišla še Celje, ki je s 3:0 odpravilo velenjski Rudar, in Domžale, ki so z visokih 6:1 premagali kranjski Triglav.

Mariborski nogometaši se iz kroga v krog vse bolj približujejo potrditvi naslova slovenskih državnih prvakov. V 26. krogu so varovanci Darka Milaniča gostovali pri zadnjeuvrščenemu Krškemu in ga premagali z minimalnih 1:0. Odločilni trenutek je nastopil že v 15. minuti, ko je v polno meril vezist vijoličastih Blaž Vrhovec. Mariborčani so s tekmo več še povišali vodstvo na prvenstveni lestvici pred aktualnimi prvaki iz Ljubljane na 13 točk.

Domžalčani nadaljujejo s prepričljivimi predstavami v spomladanskem delu sezone. Na stadionu ob Kamniški Bistrici so varovanci Simona Rožmana gostili prebujeni Triglav, ki pa je bil proti razpoloženi rumeni četi povsem brez moči. Končnih 6:1 dovolj zgovorno pričajo o premoči Domžal, za katere so zadetke dosegli izkušeni Senijad Ibričić s hat-trickom, Kryeziu, Nicholson in Adam Gnezda Čerin. Za goste je častni zadetek dosegel Svraka v 90. minuti.

Blaž Vrhovec je z zadetkom v 15. minuti Mariboru prinesel nove tri točke na gostovanju v Krškem. FOTO: Aljoša Kravanja

Velenjčani so po odlični igri na zadnji tekmi v Stožicah in remiju 3:3 proti aktualnemu prvaku Olimpiji tokrat povsem odpovedali. Celjani so izkoristili svoje priložnosti in na stadion Ob jezeru slavili s 3:0. Za goste je bil s klasičnim hat-trickom uspešen Rudi Požeg Vancaš.