Maročani prvič v zgodovini premagali Brazilce

Tanger, 26. 03. 2023 08.32 |

Nogometaši Maroka so z zmago na prijateljski tekmi poglobili težave slovite brazilske izbrane vrste, ki po izpadu v četrtfinalu svetovnega prvenstva išče novega selektorja. Maročani so bili v Tangerju boljši z 2:1. Za Maroko je to prva zmaga proti petkratnim svetovnim prvakom doslej. Pretekla dvoboja sta prepričljivo pripadla Južnoameričanom.

Domačini so povedli v 29. minuti z golom Sofiana Boufala. Brazilija je v drugem polčasu nato izenačila, ko je v 67. minuti zadel Casemiro. Maročani so v zaključku tekme potrdili, da njihova uvrstitev v polfinale mundiala ni bila naključje. Zmagoviti zadetek za domačo izbrano vrsto je v 79. minuti dosegel Abdelhamid Sabiri. Brazilija je nastopila brez poškodovanega Neymarja, v postavi pa je bilo deset od 23 nogometašev, ki so nastopili na SP v Katarju pred štirimi meseci.

Brazilsko izbrano vrsto je vodil začasni selektor Ramon Menezes, ki je po neuspehu v Katarju nadomestil Titeja. Brazilska zveza si sicer želi pred začetkom kvalifikacij za mundial prihodnje leto izbrati novega selektorja. Po poročanju brazilskih medijev na klop želi privabiti italijanskega stratega Carla Ancelottija.

Marko - Brazilija 2:1 (1:0)