Mbappe in druščina brez Messija in Neymarja do prvega ligaškega poraza

Lens, 02. 01. 2023 09.03 |

STA, Ž.K.
28

Vodilna ekipa lige Paris Saint-Germain je gostovala pri drugouvrščenem Lensu in izgubila s 3:1, s čimer je doživela sploh prvi poraz v aktualni ligaški sezoni. Za Parižane je izmed trojice superzvezdnikov igral le Kylian Mbappe, saj Lionel Messi še vedno počiva po svetovnem prvenstvu, Neymar pa zaradi rdečega kartona, prejetega proti Strasbourgu, ni imel pravice nastopa.

Lens je povedel že v peti minuti, ko je zadel Przemyslaw Frankowski. Parižani, ki so igrali brez kaznovanega Neymarja in svetovnega prvaka Lionela Messija, so izenačili tri minute pozneje prek Hugoja Ekitikeja, toda Lois Openda je domačim v 28. minuti priigral novo vodstvo. Slednji je bil tudi podajalec pri tretjem golu Lensa, ki ga je v 47. minuti dosegel Alexis Claude-Maurice.

Trener Lensa Franck Haise je po veliki zmagi dejal: "V nogometu se zgodijo čarobni trenutki in to je eden izmed njih. Zaslužili smo si zmago," Claude-Maurice pa je dodal: "Čutili smo, da občinstvo uživa v tekmi. Ta večer je res neverjeten."

Slovenski nogometni reprezentant Miha Blažič je leto 2023 začel z novim porazom. V 17. krogu francoskega prvenstva je z Angersom izgubil proti Lorientu z 1:2. Angersu, za katerega je Blažič igral celo tekmo, je dolgo časa dobro kazalo, da prekine niz porazov. Povedel je v deseti minuti z golom Abdallaha Sime in vodstvo držal vse do 79. minute, ko je prav Sima dosegel še avtogol. Zmagoviti zadetek za goste, ki so trenutno šesti, je prispeval Enzo Le Fee v 88. minuti. Angers je po 13. porazu tako še vedno na zadnjem mestu lestvice.

Precej višje, trenutno na tretjem mestu, je Monaco, ki je tokrat z 1:0 in golom Aleksandra Golovina odpravil Brest. Z 1:0 je slavil tudi Nantes proti Auxerru, medtem ko je Toulouse z 2:0 ugnal Ajaccio. Lyon pa je doma z 0:1 klonil pred Clermontom. Slednji je do zmage prišel v 87. minuti z enajstmetrovko Avstrijca Muhammeda Chama-Saračevića.

Na lestvici še vedno vodi PSG, ki ima 44 točk, sledi mu Lens s petimi manj. Monaco je tretji s 33 točkami, za njim pa so Rennes, Marseille in Lorient z 31 točkami.