Napoli znova zmagal, Lovrić in Bijol izgubila

Udine, 12. 11. 2022 22.53 |

Slovenska nogometna reprezentanta Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta v 15. krogu italijanske lige odigrala vseh 90 minut za Udinese, vendar so Videmčani na gostovanju pri vodilnem Napoliju izgubili z 2:3.

Napoli je temelje za 13. zmago v sezoni postavil v prvem polčasu z goloma Victorja Osimhena – zanj je bil to deveti v sezoni in je na vrhu lestvice strelcev – in Piotra Zielinskega.

Pri golu slednjega je podal Hirving Lozano, pri prvem pa Eljif Elmas, ki si je naziv igralca tekme prislužil z zadetkom v 58. minuti, ko je povišal na 3:0.

Videmčani so v 79. minuti zmanjšali zaostanek z golom Ilije Nestorovskega, v 82. minuti pa je končni izid postavil Lazar Samardžić. Če so Neapeljčani dobili že enajsto tekmo zapovrstjo, pa je Udinese zdaj že osem tekem brez zmage v vseh tekmovanjih.

Giacomo Raspadori
Giacomo Raspadori FOTO: AP

V nedeljo bo Atalanta gostila Inter Samirja Handanovića, Roma bo igrala proti Torinu, Monza proti Salernitani, Verona proti Spezii, Milan proti Fiorentini, Juventus pa proti Laziu.

Lazio je trenutno drugi na lestvici, ob tekmi manj ima enajst točk manj od vodilnega Napolija. Toliko točk ima tudi branilec naslova Milan, medtem ko je četrti Juventus, ki zaostaja še dve točki več. Udinese je osmi.