Pa so ga le dočakali: Ronaldov prvenec v savdijskem prvenstvu – z bele točke

Al-Mubarraz, 03. 02. 2023 18.38 |

Cristiano Ronaldo je na tretji uradni tekmi v dresu novega delodajalca Al-Nassra le dočakal prvi zadetek. Na gostovanju pri Al Fatehu je v 93. minuti postavil končnih 2:2, potem ko je v svojem slogu izkoristil najstrožjo kazen. Pred tem je v prvem polčasu zapravil 100-odstotno priložnost, ko je žogo iz ugodnega položaja poslal v prečko.

Cristiano Ronaldo je prvič zadel v 24. minuti, ko je poslal natančen strel z roba kazenskega prostora, ki se je s pomočjo vratnice odbil za hrbet domačega vratarja, a je stranski sodnik hitro dvignil svojo zastavico za prepovedani položaj. V 35. minuti se je Portugalcu ponudila nova sijajna priložnost. Žoga se mu je po strelu Talisce odbila naravnost na desnico, vratar pa je bil daleč od idealne pozicije, a je Ronaldo meril v vratnico. V sodniškem dodatku prvega dela je imel 37-letnik še eno sijajno priložnost, znova mu je veselje preprečil okvir vrat.

V 93. minuti se je Ronaldu le nasmehnila sreča, ko je glavni sodnik ob presenetljivem vodstvu domačih z 2:1 pokazal na belo točko. Odločil se je za silovit strel po sredini vrat, ki je bil dovolj, da se je Al-Nassr domov vrnil s točko. To je bil Ronaldov 820. gol proti 170. različni ekipi v profesionalni karieri.

"Vesel, da sem dosegel prvi zadetek za mojo ekipo v savdskem prvenstvu. Odlična predstava celotne ekipe za pomemben remi na zelo težki tekmi," se je po tekmi na Twitterju oglasil Ronaldo.

Domače moštvo je sicer prvič v vodstvo popeljal še en stari znanec evropskih zelenic, in sicer nekdaj veliki up Barcelone Cristian Tello, za katerega je bil to debi v savdijskem prvenstvu, potem ko je tja prestopil iz Los Angelesa. V 42. minuti je izenačil Talisca, drugi gol za domače pa je na začetku drugega dela dosegel Sofiane Bendebka.

Al-Nassr je s točko ostal na vrhu savdijskega prvenstva, a je povsem izenačen z Al Šababom, ki pa ima tekmo manj.