Preostanek zaostale tekme pripadel Romi

Videm, 25. 04. 2024 22.34 | Posodobljeno pred 9 dnevi

STA, A.V.
0

Nogometaši Udineseja in Rome so odigrali preostanek zaostale tekme 29. kroga italijanske lige, ki so jo 14. aprila prekinili zaradi zdravstvenih težav s pljuči Rominega igralca Evana Ndickaja. Omenjeni obračun so prekinili v 72. minuti pri izidu 1:1. V današnjem preostanku je Roma prišla do zmage z 2:1.

Na 14. aprila začeti tekmi je bil ob prekinitvi izid 1:1, pri čemer je Roberto Pereyra zadel za domače v 23. minuti, izenačil pa je Romelu Lukaku v 64. Jaka Bijol je začel tekmo in bil ves čas na zelenici, njegovega soigralca iz slovenske reprezentance Sandija Lovrića pa ni bilo zaradi poškodbe.

V današnjih preostalih minutah je ob koncu tekme po podaji Paula Dybale zadel Bryan Cristante za 17. zmago Rome, ki se je utrdila na petem mestu. Udinese pa je še naprej v težkem položaju, saj je po 13. porazu na 17. mestu, na katerem ima toliko točk kot 18. Frosinone, ki je že na mestu, ki vodi v drugo ligo.

Na vrhu je Inter, ki je že prvak, potem ko ima štiri kroge pred koncem 17 točk naskoka pred Milanom in 22 pred Juventusom.

Italijansko prvenstvo, 29. kroga, preostanek zaostale tekme, izid:
Udinese - Roma       1:2 (1:0)
(Jaka Bijol je igral celo tekmo za Udinese; Sandija Lovrića zaradi poškodbe ni bilo v ekipi Udineseja).