Velik preobrat v Astani za tri točke Kazahstana, zmaga Finske

Astana, 26. 03. 2023 17.35 |

Finska nogometna reprezentanca je dosegla prvo zmago v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo v Nemčiji 2024. Po uvodnem porazu na Danskem z 1:3 je danes v Belfastu premagala Severno Irsko z 1:0. Nogometaši Kazahstana so po razočaranju v četrtek, ko so morali v uvodnem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 priznati premoč Sloveniji, danes veličastno prišli do treh točk. Proti Danski so 20 minut pred koncem tekme zaostajali 0:2, na koncu pa slavili s 3:2.

Za Dansko je oba zadetka dosegel 20-letni Rasmus Hojlund (21., 36.), ki je bil trikrat natančen tudi na četrtkovi tekmi proti Finski.

Kazahstan je znižal zaostanek v 73. minuti prek Baktijorja Zajnudinova, ki je zadel z bele točke, v 86. minuti je sledil natančen strel s približno 30 metrov Askata Tagibergena za 2:2, tri minute kasneje pa je Abat Ajmbetrov z glavo postavil senzacionalnih 3:2.

Dva zadetka Rasmusa Hojlunda za Dansko nista bila dovolj.
Dva zadetka Rasmusa Hojlunda za Dansko nista bila dovolj. FOTO: AP

Edini gol na tekmi med Finsko in Severno Irsko je dosegel Benjamin Kallman v 28. minuti. V skupini H je v vodstvu Slovenija po dveh zmagah nad Kazahstanom in San Marinom.