Krimovke tri tekme pred koncem že do naslova prvakinj

Ljubljana, 29. 04. 2024 08.13 | Posodobljeno pred 16 dnevi

Rokometašice Krima Mercatorja kot vselej blestijo tudi v tej sezoni prve ženske rokometne lige. Pred obračunom proti Ajdovkam so zabeležile kar 16 zmag in so bile tako še neporažene. Tokrat se je tekma končala s 34:17 v korist Ljubljančank za 17. zmago v sezoni in potrditev naslova državnih prvakinj. Ljubljanska ekipa si je z novo zmago pred tekmicami iz Ajdovščine na lestvici ustvarila šest točk naskoka. Do konca tekmovanja sicer obema ekipama preostajajo še tri tekme, a ima Krim Mercator že boljši izkupiček na medsebojnih tekmah. Dosedanje tri izmed štirih medsebojnih tekem v sezoni je namreč dobil.

Itana Grbić
Itana Grbić FOTO: Damjan Žibert

Slavje na nedeljskem obračunu v Ajdovščini ni bilo pod vprašajem. Varovanke Dragana Adžića so prek kapetanke Barbare Lazović povedle v prvi minuti srečanja. Za povečanje prednosti pa sta v nadaljevanju poskrbeli še Tatjana Brnović in Jovanka Radičević. Ob polčasu je prednost znašala že velikih osem golov (17:9), v drugem delu srečanja pa je le še dodatno narasla. Končni rezultat je znašal 34:17. "Tako kot na pokalni tekmi smo tudi tokrat dale vse od sebe. Na mlinarke smo se še dodatno pripravile. Igrale smo hitro in učinkovito. Zmaga zasluženo odhaja z nami v Ljubljano," je po novi "zvezdici" Krima dejala Ema Abina.

Do konca prve ženske rokometne lige so za tigrice ostale le še tri tekme, zato je tekmicam zmanjkalo časa za preobrat. Krimovke imajo pred drugouvrščenimi rokometašicami Mlinotesta Ajdovščine neulovljivih šest točk naskoka, kar pomeni, da je 29. naslov državnih prvakinj v zgodovini kluba teoretično že v klubskih vitrinah.