Zimski športi

Zmaga Katharini Althaus, Nika Prevc v finalu zapravila stopničke

Lillehammer, 03. 12. 2022 17.42 |

Nemška smučarska skakalka Katharina Althaus (260,1 točke) je zmagovalka tretje tekme za svetovni pokal v norveškem Lillehammerju. Na srednji skakalnici je za skoraj deset točk premagala vodilno v skupnem seštevku Avstrijko Evo Pinkelnig (250,2). Od Slovenk je bila s petim mestom najboljša Urša Bogataj (238,0).

Urša Bogataj in Nika Križnar
Urša Bogataj in Nika Križnar FOTO: Luka Kotnik

Urša Bogataj je imela v odličnih pogojih v prvi seriji težave pri doskoku, a je v drugi popravila vtis in iz devetega mesta napredovala na peto.

Najboljša Slovenka po prvi seriji Nika Prevc, bila je na drugem mestu, je v finalu zapravila lepo priložnost za zmago in na koncu končala na sedmem mestu (236,6 točke).

Nika Križnar (235,1) je zadržala osmo mesto iz prve serije. Točke za svetovni pokal je z 21. mestom osvojila še Ema Klinec (205,5).

Brez finala je ostala Katra Komar, ki je zasedla 38. mesto (84,6). Že v kvalifikacijah je s 43. mestom obstala Maja Vtič.

V nedeljo bo ob 16.30 na veliki skakalnici še ena preizkušnja.